KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155294

nr 1715 5294

Bengt Crantz

(1916-2001), Sverige

Oljemålning, "Sittand man II". Signerad. Olja på pannå, 69x49 cm, yttermått inklusive ram: 76x54 cm

Bengt Crantz, svensk bildkonstnär född 1916, död 2001.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 20:44:14

1/8 09:44:10 1      300 kr
1/8 14:24:49 2      Vinnande bud

Bengt Crantz

Läs mer om Bengt Crantz